Co nas czeka w 2021 roku?

Podczas realizacji projektu „Standaryzacja świadczonej pomocy w ramach Sieci Pomocy Pokrzywdzony Przestępstwem”  w 2021 roku zostanie przeprowadzona kompleksowa diagnoza potrzeb i zasobów zarówno instytucji pomocowych realizujących wsparcie dla osób pokrzywdzonych przestępstwem, jak również diagnoza potrzeb i barier identyfikowanych przez osoby pokrzywdzone przestępstwem w procesie pomocowym. Na bazie wielopłaszczyznowej diagnozy zostaną opracowane standardy świadczenia pomocy osobom pokrzywdzonym przestępstwem jako narzędzie przeciwdziałania przestępczości poprzez zapewnienie profesjonalnej pomocy osobom zagrożonym i pokrzywdzonym przestępstwem.

W ramach działania zrealizujemy:

  1. Badanie ilościowe na grupie 160 osób z różnych instytucji wpierających pokrzywdzonych przestępstwem.
  2. Wywiady focusowe on-line prowadzone w 3 grupach:
    ☑16 wywiadów z pracownikami Ośrodków Pomocy Pokrzywdzonym Przestępstwem
    ☑ 16 wywiadów z pracownikami instytucji współpracujących z Ośrodkami w ramach Sieci (pracownikami socjalnym, policjantami, nauczycielami, kuratorami sądowymi itp)
    ☑ 16 wywiadów z osobami pokrzywdzonymi przestępstwem, objętych pomocą instytucji pomocowych, w szczególności Ośrodków Pomocy Pokrzywdzonym Przestępstwem / Lokalnych Punktów Pomocy Pokrzywdzonym Przestępstwem
  3. Analizę ilościową przy pomocy ogólnopolskiego badania ankietowego realizowanego na grupie 1000 reprezentantów różnych instytucji pracujących z osobami pokrzywdzonymi przestępstwem oraz osób pokrzywdzonych przestępstwem.

 

Ponadto przed nami kolejne 4 broszury informacyjne dla organizacji i instytucji pomocowych oraz 4 artykuły promujące Sieć w 8 gazetach lokalnych. Więcej informacji już wkrótce!

Na tej stronie używamy plików cookie Google, by móc świadczyć Ci usługi i analizować ruch. Informacje o tym, jak korzystasz z tej strony, są udostępniane Google. Korzystając z niej, zgadzasz się na to.