Wsparcie organizacji pozarządowych​

W ramach swojej działalności statutowej Stowarzyszenie od lat pełni funkcję „parasolową” dla grup inicjatywnych i organizacji pozarządowych. Swoim wsparciem obejmujemy głównie obszary wiejskie Lubelszczyzny, gdyż z naszego doświadczenia wynika, że tam wsparcie NGO’sów jest najbardziej potrzebne. Nasze zadanie polega na moderowaniu grup inicjatywnych, wsparciu w założeniu organizacji pozarządowej (od strony formalnej i organizacyjnej), prowadzeniu szkoleń rozwojowych dla członków NGO w tym z komunikacji i konfliktów, budowania zespołu, motywacji, trening myślenia kreatywnego, trening myślenia projektowego, animacji środowiska lokalnego i wiele innych.

Wspieramy istniejące już organizacje poprzez szkolenia i doradztwa z zakresu wypracowywania strategii organizacji, inicjatyw lokalnych, animacji lokalnej, pozyskiwania Śródków zewnętrznych na działalność NGO (wspieramy w aplikowaniu o fundusze z różnych źródeł oraz w realizacji projektów). Efektem naszej pracy jest powołanie do życia wielu prężnie działających w swoich środowiskach organizacji, wykreowanie liderów lokalnych, setki przeszkolonych członków NGO, kilkadziesiąt
wygranych grantów. To wszystko przekłada się na prężnie funkcjonujące społeczeństwo obywatelskie, oparte silne i aktywnie działające organizacje pozarządowe.

Więcej informacji: Małgorzata Czarnecka, e-mail: m.czarnecka@stowarzyszeniebonafides.pl

Na tej stronie używamy plików cookie Google, by móc świadczyć Ci usługi i analizować ruch. Informacje o tym, jak korzystasz z tej strony, są udostępniane Google. Korzystając z niej, zgadzasz się na to.