Terapeutyczna moc fotografii…

Mamy kolejne ciekawe wiadomości…! 7 lutego 2023 roku odbył się w Lublinie, w Galerii Pomost, wernisaż wystawy „Odnaleźć siebie”, na którym gościła pani Joanna Szeluga, współautorka broszury „Terapeutyczna moc fotografii”. Była to świetna i niepowtarzalna okazja, by promować broszurę „Terapeutyczna moc fotografii”, której autorkami są Joanna Szeluga i Aleksandra Skwara. Potrzebujemy wspomnieć, że obydwie Panie są inicjatorkami powstania pierwszych w Polsce studiów podyplomowych „Fotografia w terapii i rozwoju osobistym”, których już III edycja jest realizowana w ramach działalności Akademii Górnośląskiej im. Wojciecha Korfantego w Katowicach.

 

Wystawa „Odnaleźć siebie” to fotograficzny zapis procesu terapeutycznego, którego istotą było odnalezienie przez Panią Katarzynę (imię zmienione) kontaktu z sobą i swoimi trudnymi doświadczeniami, uczuciami oraz wiary w siebie, swoje zdolności i umiejętności. To zapis procesu psychoterapii, w którym fotografia była metodą pracy! Stworzenie tej wystawy jest efektem fascynacji procesem zmiany w psychoterapii oraz fascynacji fotografią i jej możliwościami wspomagania procesu zmiany.

 

Wystawa autorstwa Róży Otręby była dostępna do 15 marca 2023 roku w Galerii Pomost w Dzielnicowym Domu Kultury SM „Czechów”, ul. Jana Kiepury 5a, Lublin.

 

Broszura „Terapeutyczna moc fotografii” dostępna do pobrania w wersji elektronicznej: https://wysokiestandardy.pl/broszury/.

Na tej stronie używamy plików cookie Google, by móc świadczyć Ci usługi i analizować ruch. Informacje o tym, jak korzystasz z tej strony, są udostępniane Google. Korzystając z niej, zgadzasz się na to.