Szukamy inspiracji! Wizyta studyjna we Włoszech

W połowie grudnia 2022 roku reprezentantki Stowarzyszenia Wspierania Aktywności BONA FIDES uczestniczyły w wizycie studyjnej w Toskanii. Program wizyty studyjnej obejmował m.in. spotkania z przedstawicielami i przedstawicielkami organizacji ważnych z punktu widzenia wsparcia kobiet:

  • Stowarzyszenie „Donna chiama Donna” (Kobieta wzywa Kobiętę) w Sienie – organizacja prowadzi działania na rzecz dobrostanu kobiet, wsparcie psychologiczne, prawne, tworzy kampanie informacyjne, realizuje debaty i konferencje.
    Stowarzyszenie Nosotras we Florencji, które zajmuje się wsparciem rozwoju imigrantek i zapobieganiem ich wykluczeniu społecznemu poprzez m. in. wsparcie szkoleniowe, warsztatowe i psychologiczne.
    Stowarzyszenie Teatro Povero tzw. Biedny Teatr w Monticchiello, który powstał w latach 60. XX wieku w wyniku inicjatywy oddolnej mieszkańców i mieszkanek miasteczka. Jednym z obszarów działalności są działania rozwojowe na rzecz kobiet wiejskich oraz zmieniającej się roli kobiet na wsi.

Działanie sfinansowane ze środków Rządowego Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018- 2030.

Na tej stronie używamy plików cookie Google, by móc świadczyć Ci usługi i analizować ruch. Informacje o tym, jak korzystasz z tej strony, są udostępniane Google. Korzystając z niej, zgadzasz się na to.