Spilno Lublin

Spilno Lublin to miejsce, które powstało z myślą o mieszkańcach i mieszkankach miasta z Polski, Ukrainy oraz innych krajów. Jego utworzenie i działalność są finansowane przy wsparciu Funduszu Narodów Zjednoczonych na Rzecz Dzieci (UNICEF). Organizacja placówki oraz opracowanie programu działań pomocowych i integracyjnych, to inicjatywa Miasta, realizowana dzięki zaangażowaniu i doświadczeniu lubelskich organizacji pozarządowych.

logo spilno

Organizatorami wydarzeń w ramach Spilno Lublin są lubelskie organizacje pozarządowe od lat specjalizujące się w pomocy osobom potrzebującym wsparcia czy też poszukującym sposobów wyrażania swojej kreatywności: Stowarzyszenie Wspierania Aktywności Bona Fides, Fundacja 5Medium oraz do grudnia 2023 r. Fundacja Sempre a Frente i Stowarzyszenie Homo Faber. 

Program Spilno Lublin jest szeroki i dotyczy wielu aspektów wsparcia i integracji. W przygotowanej ofercie Spilno Lublin znajdują się: kurs języka angielskiego dla dzieci 10 – 12 lat, kurs języka polskiego dla dzieci i dorosłych z Ukrainy, kurs języka ukraińskiego dla dzieci z Ukrainy. Istotnym działaniem będą szkolenia dla osób pracujących ze społecznością uchodźczą. Nie zabraknie także takich aktywności jak warsztaty plastyczne, rękodzielnicze i ruchowe dla kobiet i dla dzieci, czy warsztaty relaksacyjne oraz mindfulness dla dzieci i młodzieży. Najmłodsi mieszkańcy mogą też uczestniczyć w spacerach po lesie nazwanych „Lasoterapia”, wsparciu terapeutycznym (integracja sensoryczna, terapia ręki, swnsoplastyka, rehabilitacja, logopedia, neurologopedia, wsparcie oligofrenopedagożki). W Spilno Lublin udzielane są porady prawne i socjalne oraz różne formy wsparcia psychologicznego, w tym możliwość podjęcia psychoterapii.

Kontakt:
Spilno Lublin
ul. Kazimierza Wielkiego 8 (Hala Globus)
20-400 Lublin
tel. 730 248 836 e-mail: spilno.lublin@gmail.com

Na tej stronie używamy plików cookie Google, by móc świadczyć Ci usługi i analizować ruch. Informacje o tym, jak korzystasz z tej strony, są udostępniane Google. Korzystając z niej, zgadzasz się na to.