Ruszyły zapisy na wsparcie grupowe i indywidualne w ramach Centrum Wsparcia Liderek!

Centrum Wsparcia Liderek rusza z działaniami stacjonarnymi! 

Oferta skierowana jest do kobiet, działających w organizacjach pozarządowych i obywatelskich, które z uwagi na intensywną działalność prospołeczną zauważają u siebie symptomy wypalenia zawodowego i aktywistycznego.

8.10.2021, 3.11.2021, godz. 17.00 – 19.40 – Mozaika kobiecych możliwości   
Podczas warsztatu przypomnimy sobie o tym, że: ! mamy w życiu różne możliwości, ! wolno nam być sobą, ! wybór ma znaczenie, ! różnorodność wzmacnia, ! siła płynie z miłości (do siebie samej też), ! relacje są ważne, ! jeśli nie chcemy, to nie musimy, !możemy też powiedzieć „nie”, !!! razem możemy więcej. Na spotkaniu będziemy wspólnie tworzyć mozaikę, dzięki której określimy potencjał nas – kobiet. Razem poszukamy drogi do naszej kobiecej siły, do spokoju, miłości i do naszego sprawstwa. Bądź z nami.  

Prowadzenie:
Karolina Suska
Socjolożka, edukatorka, tutorka. Absolwentka Szkoły Liderów PAFW, Akademii Liderów Kultury i Szkoły Trenerów. Aktywnie działa w organizacjach działających na rzecz kobiet i społeczności lokalnych. Czynnie i nieustannie zajmuje się pisaniem i realizacją projektów społeczno-kulturalnych. Realizatorka warsztatów rozwojowych dla kobiet. Kilkukrotnie nagradzana na poziomie lokalnym i krajowym za swoją aktywność społeczną. 

9.10.2021, godz. 10.00 – 12.15 (Bychawa) oraz 06.10.2021, godz. 17.00 – 19.15 (Lublin) – Kreatywne plątanie – warsztaty makramy
Zaplączemy się w podstawowych technikach makramy. Nauczymy się wyplatać podstawowe sploty, poznamy rodzaje sznurków, dowiemy się, jakie możliwości przynosi sztuka wiązania ozdobnych węzłów. Każda z nas wyjdzie ze swoją własną makramą ścienną!     

Prowadzenie:
Adrianna Tomczak
Absolwentka UMCS Lublin – mgr. turystyki historycznej, turystyki i rekreacji oraz specjalizacji unijnej Zarządzanie w kulturze. Animatorka kultury, terapeutka zajęciowa, trenerka Sensoplastyki®. Prowadzi zajęcia w DDK SM “Czechów” zarówno z dziećmi, jak i z dorosłymi, wykorzystując techniki arteterapeutyczne. Terapeutka zajęciowa w DPS “Betania”.

9.10.2021, godz. 12.45 – 15.00 (Bychawa) oraz 13.10.2021, godz. 17.00 – 19.15 (Lublin) – Wydobądź siebie – warsztaty malarstwa intuicyjnego metodą pouringu
Stworzymy autorskie obrazy intuicyjną techniką malarską, polegającą na doświadczaniu koloru. Abstrakcyjne obrazy wprost eksplodują kolorem! Pouring to technika malowania, polegająca na wylewaniu farby akrylowej na płótno i rozprowadzaniu jej za pomocą rożnych przedmiotów, tworząc nietuzinkowo wyglądające abstrakcje. 

Prowadzenie: 
Adrianna Tomczak

10.10.2021, godz. 10.00 – 16.15 – Ja i moja czasoprzestrzeń, czyli życie w równowadze
Podczas warsztatu wejdziemy w przestrzeń naszych potrzeb, wartości oraz misji. Zrobimy analizę indywidualnych schematów równowagi, zastanowimy się w jakich rolach funkcjonujemy i jakim mechanizmom podlegamy. Pojawią się też elementy skutecznego planowania i indywidualnej efektywności. Skoncentrujemy się na mądrym dbaniu o siebie, mocy wdzięczności, neurobiologii i budowaniu poczucia dobrostanu.    

Prowadzenie:
Paulina Słomińska
Koordynatorka projektów, organizatorka wydarzeń kulturalnych, trenerka umiejętności psychospołecznych Absolwentka zarządzania i marketingu AGH w Krakowie oraz Szkoły Trenerów Metrum, ukończyła różnorodne kursy z zakresu rozwoju osobistego, umiejętności psychospołecznych, praw człowieka, rozwoju organizacji pozarządowych, rozwoju samorządów, animacji społecznej, zarządzania projektami. W swoim kilkunastoletnim doświadczeniu zawodowym, koordynowała projekty edukacyjne, społeczne i kulturalne, prowadziła warsztaty z zakresu umiejętności psychospołecznych, wspierające rozwój organizacji pozarządowych, warsztaty, podczas których wypracowywane były strategie rozwoju dla gmin oraz animowała społeczności lokalne. Przez lata skoncentrowana głownie na wspieraniu, rozwoju i aktywizacji kobiet. Zafascynowana cymatyką, prowadzi indywidualne i grupowe sesje masażu dźwiękiem bazujące na metodzie Petera Hessa.

14.10.2021 – 17.00 – 20.00 – Ciało wie
Warsztat ruchowy, podczas którego poczujemy siebie bardziej. Damy sobie czas na odpoczynek i odpuszczenie, poruszymy miejsca, które domagają się uwagi, uwolnimy ciała i zrzucimy codzienne napięcia. Kiedy już zadbamy o siebie, powrócimy do intuicji, beztroski i przyjemności połączymy się nie tylko ze sobą, ale poczujemy też wspólnotę, inspiracje i wsparcie grupy. Posłużą nam do tego ćwiczenia ruchowe, taneczne, medytacyjne i choreograficzne. Wszystko z uważnością, czułością i odrobiną szaleństwa. Ciało wie, codziennie mówi do nas, wysyła znaki. Słuchanie ciała to słuchanie siebie, swojego wewnętrznego głosu i intuicji. Otwarte ciało to szczęśliwe i aktywne ciało. Warsztat jest dla każdego, kto lubi się ruszać, pragnie poznać siebie lepiej i dać sobie coś dobrego. To świetna okazja, by poczuć swoją nieograniczoną moc, potencjał i twórczo spędzić czas. Wcześniejsze doświadczenie nie jest wymagane.

Prowadzenie:
Agata Wiedro
Tancerka, performerka, choreografka, teatrolożka, joginka, masażystka oraz edukatorka. Od kilkunastu lat pracuje z ludźmi, otwierając ich na możliwości płynące z ciała. Improwizuje, bada ciało w ruchu, czerpiąc z różnorodnych metod i praktyk ruchowych, somatycznych, medytacyjnych, terapeutycznych i choreograficznych. Pracuje ze snami jako narzędziami samopoznania oraz pracy twórczej. Ostatnio szczególną uwagę poświęca projektom społecznym i ekologicznym skierowanym na rozwój świadomości. Stwarza bezpieczną przestrzeń ekspresji, organizuje wydarzenia kulturalne i edukacyjne. Wykonuje współczesny masaż tajski. Jogę traktuje jako sposób na znalezienie naturalnej harmonii w codziennym życiu. Prowadzi autorskie warsztaty CIAŁO WIE. Ucząc, uczy siebie, tworząc dzieli się swoją wrażliwością z innymi.

27.10.2021, godz. 16.00 – 19.45 – Gdzie lecimy? Ty mi powiedz! – warsztaty teatralne o podróżowaniu do ja    
A gdyby tak zamknąć na chwilę oczy i zmienić wszystko? Stać się tym, kim się tylko chce, albo być tam, gdzie zawsze marzyłaś, żeby być? Podczas warsztatów teatralnych spróbujemy przenieść się w zupełnie inne przestrzenie, zajrzeć do zakamarków swojej wyobraźni, poszukać marzeń, emocji, pytań, które czasem nie wymagają odpowiedzi. Będziemy pracować w żywym planie, realizując się na scenie, ale również z wykorzystaniem przedmiotów codziennego użytku, którym nadamy cechy istot żywych.   

Prowadzenie: 
Małgorzata Adamczyk
Instruktorka teatralna, pedagożka teatru, reżyserka. Koordynatorka działu edukacji teatralnej w Teatrze im. H. Ch. Andersena, skończyła polonistykę i teatrologię na KUL Jana Pawła II i  reżyserię Teatru Dzieci i Młodzieży w Akademii Sztuk Teatralnych we Wrocławiu. Reżyseruje spektakle dziecięce, i młodzieżowe, prowadzi stałe zespoły, warsztaty teatralne, instruktorskie, szkolenia. Niekiedy sama staje na scenie czy przed kamerą. Lubi się rozwijać, poznawać i doświadczać, a co za tym idzie eksplorować teatr z różnych perspektyw.

6.11.2021, godz. 10.00 – 16.15 –  Laboratorium kreatywności, czyli skuteczne techniki budzenia w sobie twórczego potencjału  
Podczas warsztatu przyjrzymy się naszej kreatywności i mitom towarzyszącym temu pojęciu. Poprzez techniki teatru improwizacji i konkretne ćwiczenia, będziemy rozwijać wyobraźnię i kreatywność. Będziemy wymykać się rutynie i wyskakiwać ze sztywnych ram, bo każdy z nas może obudzić w sobie twórczy potencjał i kreować swój wymarzony świat.    

Prowadzenie: 
Paulina Słomińska

13.11.2021 – 10.00 – 17.00 – Zrozumieć social media   
Jak sprawnie poruszać się w świecie social media, wybrać właściwy serwis i tworzyć ciekawe treści? Podczas warsztatu omówimy również psychologiczne oraz technologiczne mechanizmy działania serwisów społecznościowych oraz zwrócimy uwagę na ich dobre oraz niebezpieczne strony.   

Prowadzenie: 
Artur Roguski
Autor bloga whysosocial.pl poświęconego zagadnieniom marketingu internetowego oraz social media. Autor książki „Zrozumieć social media” wydanej przez wydawnictwo Onepress.  Posiada 10 lat doświadczenia w pracy w agencjach reklamowych oraz czołowych polskich wydawnictwach mediowych (Onet-RAS, Edipresse). Pracował z takimi markami jak IBM, Whirlpool, Cisco, Netsprint, Żubr, Castorama, Cropp.   Prowadził zajęcia na czołowych polskich uczelniach w tym na Uniwersytecie Warszawskim, Szkole Głównej Handlowej, SWPS czy Politechnice Białostockiej.  Prelegent na licznych konferencjach i spotkaniach dotyczących branży marketingowo-reklamowej.

17.11.2021, godz. 17.00 – 20.00 –  Trudne emocje – jak świadomie zadbać o równowagę w swoim życiu? 
Podczas warsztatów poznasz sposoby zarządzania swoimi emocjami pod postacią 5 kroków. Między innymi uświadomisz sobie różnorodność „trudnych” emocji oraz odkryjesz, w jaki sposób Twoje ciało reaguje na takie emocje i doznania. Ponadto dowiesz się, jaką wartość i znaczenie mają „trudne” emocje oraz odkryjesz, co mogą nam „powiedzieć”. Dodatkowo poznasz różne skuteczne sposoby na odzyskiwanie równowagi emocjonalnej.    

Prowadzenie: 
Iwona Ulfik – Jaworska
Doktor psychologii, trener, psychoterapeuta  w procesie certyfikacji, autorka książek  i artykułów z zakresu psychologii społecznej  i wychowawczej. Od ponad 20 lat prowadzi szkolenia dla różnych grup odbiorców. Posiada doświadczenie psychoterapeutyczne w pracy z osobami w kryzysie oraz zmagającymi się  z doświadczeniem traumy (m.in. w wyniku doznawania przemocy).

18.11.2021, godz. 17.00 – 20.00, 19.11.2021, godz. 10.00 – 13.00 (konsultacje) – Strategiczne założenia budowania marki – trwałej, emocjonalnej, skutecznej
Podczas warsztatów omówimy kwestie podstawowych zasad budowania marki, realizującej faktyczne strategiczne przewagi. Zajmiemy się zagadnieniami konstrukcji strategii opartej o marketing wojujący i marketing pięciu zmysłów. W części konsultacyjnej, zajmiemy się konkretnymi wyróżnikami i przewagami każdej z Uczestniczek i jej działalności. Szkolenie nie będzie w żaden sposób oparte na standardowym schemacie. Jego ostateczny kształt zależeć będzie wyłącznie do nas i zostanie dostosowany do rzeczywistych potrzeb i oczekiwań. Celem trenerki jest zapewnienie Uczestniczkom komfortu i poczucia indywidualnego podejścia do każdego przypadku z osobna.

Prowadzenie:
Gabriela Antczak
Od 20 – stu lat przygotowuje efektywne strategie marketingowe. Na swoim koncie ma skuteczne wprowadzenia produktów i usług na rynek, poparte rekordowymi wynikami sprzedaży.  Pracuje niestandardowo. Diagnozuje firmy przekrojowo, ponieważ skuteczny marketing jest działaniem osadzonym w DNA przedsiębiorstwa i musi współpracować ze wszystkimi departamentami w firmie, a jego oddziaływanie musi być ułożone odpowiednio szeroko. Laureatka wielu nagród, m.in. tytułów: „Dyrektor Marketingu Roku” w kategorii „Wyjątkowa efektywność przy niskim budżecie”, „Sukces Roku”, „Osobowość Roku”, „Lider efektywnych kampanii marketingowych”. Ogromnym zaszczytem jest dla niej zaufanie, jakie okazało szacowne grono Praktyków Biznesu, które powołało ją na stanowisko Przewodniczącej Konwentu „Wyższej Szkoły Europejskiej im. Ks. Tischnera” w Krakowie. Lubi pisać, prowadzić warsztaty i szkolenia marketingowe. Jest autorką poradnika „Mali mogą więcej. Marketing małej firmy czyli wojna o rynek”, znajdującego się przez wiele miesięcy w TOP10 kategorii poradniki EMPIKU oraz licznych felietonów.

 

24.11.2021, godz. 17.00 – 19.15 – Grafik na urlopie? Warsztat tworzenia materiałów promocyjnych (praca ze swoimi laptopami) 
Warsztaty tworzenia profesjonalnie wyglądających plakatów, ulotek, dyplomów z wykorzystaniem darmowego programu online Canva. Warsztaty będą poszerzone o pigułkę wiedzy dotyczącą tego, jak pobierać legalnie z internetu (z naciskiem na zdjęcia i grafiki)    

Prowadzenie: 
Agnieszka Jarmuł 
Trenerka, animatorka. Prezeska Fundacji „5Medium” zajmującej się edukacją medialną i kulturalną. Absolwentka filologii polskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego, technikum policealnego na kierunku organizacja reklamy, studiów podyplomowych Akademia Menadżerów III sektora na Collegium Civitas oraz szkoły trenerskiej STOP. Pomysłodawczyni i koordynatorka licznych projektów edukacyjnych i kulturalnych, zarówno lokalnych, jak i ogólnopolskich. Koordynowała projekty dla takich instytucji jak: Ośrodek „Brama Grodzka Teatr NN”, Ministerstwo Spraw Zagranicznych, Stowarzyszenie Wikimedia, Centrum Edukacji Obywatelskiej, Centrum Spotkania Kultur. Prowadzi warsztaty dla młodzieży i dorosłych z zakresu edukacji medialnej, kulturalnej i obywatelskiej. Autorka materiałów edukacyjnych, konsultantka i mentorka szkolnych projektów. Członkini zespołu „Kultura 2020′′ przygotowującego aplikację finałową Lublina w konkursie ESK 2016. W 2011 r. nominowana do nagrody „Żurawie Lubelskie Wyróżnienia Kulturalne” w kategorii animator kultury. W 2019 roku otrzymała Nagrodę Okolicznościową Prezydenta Miasta Lublin za dokonania w dziedzinie upowszechniania kultury.

27.11.2021, godz. 10.00 – 16.15 – Stress code, czyli skuteczne techniki radzenia sobie ze stresem     
Podczas warsztatu, powiemy sobie o rodzajach stresu i o tym, jak stres oddziałuje na nasz organizm. Przyjrzymy się czynnikom stresogennym i sposobom na ich redukowanie lub całkowitą eliminację. Będziemy rozbrajać stare programy i zastępować je takimi, które nam służą.   Pojawi się też temat profilaktyki i konkretne techniki radzenia sobie ze stresem. Będziemy wchodzić w przestrzeń ciała, ruchu i dźwięku, tworząc poczucie spokoju, harmonii i radości.      

Prowadzenie:
Paulina Słomińska

 

1.12.2021, godz.  17.00 – 19.15 – Kreatywnie z nowymi technologiami, czyli jak uatrakcyjnić organizowane wydarzenia 
Warsztat tworzenia gier terenowych z wykorzystaniem smartfonów oraz tworzenia tzw. energizerów wykorzystujących nowe technologie.

Prowadzenie:
Agnieszka Jarmuł

2.12.2021, godz. 17.00 – 20.00 – Twój wewnętrzny krytyk. Jak go uciszyć i zaprzyjaźnić się ze sobą 
Podczas warsztatów uświadomimy sobie, jaki jest nasz wewnętrzny krytyk   i jak destrukcyjnie wpływa na nas. Dowiemy się także, jak można sobie   poradzić z samokrytyką. Ponadto poznamy sposoby okazywania sobie   samej troski i życzliwości, zwiększymy akceptację samych siebie oraz   wyrozumiałość wobec swoich niedoskonałości i popełnianych błędów.    

Prowadzenie 
Iwona Ulfik – Jaworska

8.12.2021, 9.12.2021, godz. 17.00 – 19.15 – Majsterki!
Podczas warsztatów zmajstrujemy pufy ze skrzynek na owoce, które będziemy mogły użytkować w domu lub na balkonie/tarasie. Nasze siedziska będą wyposażone w otwierane klapy, więc będzie to dodatkowe miejsce do przechowywania różnych różności. To spotkanie, na którym będziemy szlifować, malować, wkręcać i tapicerować!   

Prowadzenie: 
Monika Czapka 
Absolwentka informacji naukowej i bibliotekoznawstwa UMCS oraz studiów podyplomowych na kierunku zarządzanie organizacjami pozarządowymi. Obecnie związana z Ośrodkiem „Brama Grodzka – Teatr NN”, gdzie pracuje jako specjalista ds. edukacji w Domu Słów. Wiceprezes zarządu Fundacji „5Medium”. Koordynatorka projektów animacyjnych i edukacyjnych takich jak: „Akademii Cyfrowych Kompetencji”, „Surferzy, czyli młodzi o bezpieczeństwie w Sieci”, „iSenior”, „Alicja w Krainie Fejsbuka”, „Kreatywni w Fotografii”, „Mobilna Warsztatownia”. Prowadząca warsztaty i webinary m.in. z zakresu nowych technologii czy DIY (zrób to sam). Laureatka nagrody „Żurawie Lubelskie Wyróżnienia Kulturalne” w kategorii „Animator Kultury”.

Ponadto:

– Grupa Wsparcia
Celem naszych spotkań będzie wsparcie emocjonalno – psychologiczne oraz uzyskanie wiedzy dotyczącej możliwości rozwiązania bieżących problemów.

Prowadzenie:
Agata Socha
Magister psychologii, ukończyła studia podyplomowe z zakresu uzależnień, psychologii transportu oraz kilkanaście szkoleń z zakresu szeroko rozumianej psychologii. Posiada ponad 15 – letnie doświadczenie w pracy psychologicznej. Realizuje wsparcie psychologiczne z zakresu wypalenia zawodowego i stresu dla osób dotkniętych ryzykiem wypalenia zawodowego. Prowadzi poradnictwo indywidualne i terapię grupową. Posiada wieloletnie doświadczenie w zakresie prowadzenia warsztatów z zakresu umiejętności miękkich (m.in. autoprezentacja, komunikacja, asertywność) oraz coachingu. W zakres jej działalności wchodzą też szkolenia związane z psychologią pozytywną, kreatywnym rozwiązywaniem problemów, rozwojem osobistym przekładającym się na sukces zawodowy, radzeniem sobie ze stresem i wypaleniem zawodowym, budowaniem efektywności zespołowej, zarządzaniem konfliktem, komunikacją.

– Indywidualne poradnictwo psychologiczne/ psychoterapeutyczne 
Zakres i wymiar będzie ustalony wspólnie z uczestniczką.

Prowadzenie:
Agata Socha

– Indywidualne sesje oparte na metodzie Petera Hessa 
Sesje relaksacyjne bazujące na holistycznej metodzie opracowanej na podstawie wieloletnich badań naukowych. Sesja wykonywana jest certyfikowanym zestawem mis nepalskich o precyzyjnie dobranych częstotliwościach wielotonu, mających dobroczynny wpływ na organizm. 

Jak działa taka sesja?
  1. Wprowadza nas w stan odprężenia, redukuje napięcia oraz stres.
  2. Jest to głęboki relaks na poziomie komórkowym.
  3. Nasz mózg przechodzi ze stanu beta, w którym zazwyczaj funkcjonujemy na co dzień, do stanu alfa – relaks, a dalej w stan theta – medytacyjny, a czasem osiąga stan delta, czyli snu.
  4. Osiągamy synchronizację międzypółkulową.
  5. Następują procesy regeneracyjne w naszym ciele.
  6. Usuwane są toksyny.
  7. Wzmacniane jest poczucie własnej wartości, kreatywność, wewnętrzna moc oraz motywacja do działania.”


Prowadzenie: 
Paulina Słomińska

➡ Wypełnienie formularza jest warunkiem wzięcia udziału w rekrutacji.
➡ Można wziąć udział w więcej niż jednym wsparciu. Na każde działanie obowiązuje ograniczona liczba miejsc.
➡ Ilość miejsc jest ograniczona. Jeśli zmieniły się Wam plany, prosimy o jak najszybszą informację na adres: pslominska@stowarzyszeniebonafides.pl. Pozwoli nam to na dodanie osoby z listy rezerwowej.

 

Na tej stronie używamy plików cookie Google, by móc świadczyć Ci usługi i analizować ruch. Informacje o tym, jak korzystasz z tej strony, są udostępniane Google. Korzystając z niej, zgadzasz się na to.