Rusza Pierwsza Społeczna Agencja Najmu Na Śląsku!

Rusza pierwsza Społeczna Agencja Najmu na Śląsku! Fundacji Habitat for Humanity Poland będzie ją prowadzić w partnerstwie z Miasto Dąbrowa Górnicza. To innowacyjne rozwiązanie mieszkaniowe.

Jak to działa?
W Dąbrowie Górniczej pozyskiwane są mieszkania z rynku wtórnego oraz pustostany należące do miasta. Następnie fundacja remontuje je i wynajmuje. Zaspokajają one potrzeby mieszkaniowe wspólnoty w Dąbrowie. Ze wsparcia SAN-u skorzystają osoby zagrożone wykluczeniem społecznym, m.in. osoby z niepełnosprawnościami, seniorzy i uchodźcy, których dochody uniemożliwia samodzielny wynajem mieszkań na rynku.

Jakie są korzyści dla mieszkańców?
Czynsze niższe od stawek rynkowych oraz dodatkowe wsparcie społeczne, zawodowe i edukacyjne otrzymywane od specjalistów z Habitat Poland.

SAN rozpocznie działalność z 30 mieszkaniami. Już wkrótce pokażemy Wam efekty remontów! Śledźcie #wynajmijwSANie, bo to dopiero początek!

SFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW BUDŻETU PAŃSTWA w ramach zadania publicznego pn.: WZAJEMNIE POTRZEBNI zleconego przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów ze środków publicznych

Więcej informacji: pod linkiem https: https://habitat.pl/spoleczna-agencja-najmu-dabrowa-gornicza/?fbclid=IwAR1UiTzY09NtpQYQWVSwTpNz9UntbfdqTCkjLImdJl6QWn3vczber2u8fL4

Na tej stronie używamy plików cookie Google, by móc świadczyć Ci usługi i analizować ruch. Informacje o tym, jak korzystasz z tej strony, są udostępniane Google. Korzystając z niej, zgadzasz się na to.