Poszukujesz informacji na temat ustawy antyprzemocowej 2.0?

„Kilkuletnie doświadczenia pandemii COVID i obserwacji zjawiska przemocy domowej przez pryzmat rozwiązań wprowadzonych w 2020 r. ustawą antyprzemocową spowodowały przygotowanie kolejnych propozycji zmian. Miały one na celu w jeszcze większym stopniu zwiększyć ochronę pokrzywdzonych oraz wypełnienie zaobserwowanych luk w zakresie codziennego funkcjonowania osób pokrzywdzonych po zastosowaniu nakazu opuszczenia lokalu mieszkalnego/ zakazu zbliżania się.”

dr Jakub Kosowski

Ustawa antyprzemocowa 2.0 to skuteczniejsza ochrona osób pokrzywdzonych od 22 czerwca 2023 roku. Poszukujesz informacji na ten temat? Już wkrótce będziesz mógł przeczytać w naszej broszurze informacje na temat wprowadzonych zmian i ulepszeń. Autorem rozdziału o nowych instrumentach prawnych w zakresie ochrony rodziny przed przemocą jest Jakub Kosowski: doktor nauk prawnych w zakresie prawa karnego, radca prawny wpisany na listę radców prawnych Okręgowej Izby Radców Prawnych w Lublinie, wykładowca na Wydziale Prawa i Administracji UMCS w Lublinie.


Inne broszury przez nas przygotowane znajdziesz tutaj: https://wysokiestandardy.pl/broszury/

Do pobrania w wersji elektronicznej:
• Jakub Kosowski, Marcin Demczuk, Stosowanie ustawy “antyprzemocowej”. Środki prawnej ochrony przed przemocą oraz sposoby wspierania rodziny w procesie korzystania ze środków ochrony przed przemocą.
• Ewa Kalińska-Grądziel, Iwona Ulfik-Jaworska, Praktyczne aspekty interwencji kryzysowej w pracy z osobami pokrzywdzonym przestępstwem.
• Natalia Zielińska- Burda, Lidia Osiej-Furgała, Jak skutecznie realizować działania na rzecz osób pokrzywdzonych przestępstwem z wykorzystaniem narzędzi Funduszu Sprawiedliwości? Kompendium wiedzy dla pracowników instytucji pomocowych.
• Aleksandra Skwara, Joanna Szeluga, Terapeutyczna moc fotografii
• Karolina Cala – Lewtak, Joanna Niczyporuk, Jak skutecznie kreować własny wizerunek na rynku pracy i stać się wartościowym pracownikiem? Praktyczny poradnik poruszania się po rynku pracy dla osób pokrzywdzonych przestępstwem.
• Katarzyna Osiak – Krynicka, Elżbieta Trubiłowicz, Dziecko i rodzina w sytuacji pokrzywdzenia przestępstwem.
• Iwona Przewor, Małgorzata Czarnecka, Partnerstwa wzmacniające efektywną współpracę w zakresie pomocy osobom pokrzywdzonym przestępstwem, świadkom i osobom im najbliższym.
• Marta Szczodrak, Jagoda Idzik, Nieformalne metody pracy z dziećmi i młodzieżą z doświadczeniem krzywdzenia;
• Agnieszka Jaśkowska, Iwona Ulfik – Jaworska, Jak pomagać osobom pokrzywdzonym przestępstwem? Praktyczny poradnik dla osób pierwszego kontaktu. Część 1;
• Agnieszka Jaśkowska, Iwona Ulfik – Jaworska, Jak pomagać osobom pokrzywdzonym przestępstwem? Praktyczny poradnik dla osób pierwszego kontaktu. Część 2;
• Jakub Kosowski, Marcin Demczuk, Profesjonalizacja działań pomocowych skierowanych do osób pokrzywdzonych przestępstwem, świadków i osób im najbliższym. Wybrane zagadnienia raportu „Diagnoza potrzeb i funkcjonowania instytucji pomocowych realizujących zadania w obszarze przeciwdziałania przestępczości w ramach Sieci Pomocy Pokrzywdzonym
Przestępstwem pod kątem kompetencji pracowników instytucji pomocowych”;
• Karolina Cala – Lewtak, Lidia Osiej – Furgała, Zwiększanie widoczności działań na rzecz osób pokrzywdzonych przestępstwem, świadków i osób im najbliższych. Kreowanie pozytywnego wizerunku organizacji i prowadzenie efektywnych działań marketingowych.

Na tej stronie używamy plików cookie Google, by móc świadczyć Ci usługi i analizować ruch. Informacje o tym, jak korzystasz z tej strony, są udostępniane Google. Korzystając z niej, zgadzasz się na to.