Podpisano Umowy Na Prowadzenie Społecznych Agencji Najmu Na Terenie Powiatu Monieckiego

Z początkiem października podpisano umowy na prowadzenie Społecznych Agencji Najmu w czterech gminach na terenie powiatu Monieckiego. Po powołaniu SAN-ów i organu prowadzącego, podpisano umowy właściwe dzierżawy lokali mieszkalnych, które zostały wyremontowane w ramach realizacji projektu pn.: „Stworzenie efektywnego, kompleksowego systemu średnio – i długoterminowej pomocy na terenie Powiatu Monieckiego”.

Obecnie trwa nabór uczestników- osób, które mają problemy mieszkaniowe i wymagają wsparcia w tym zakresie. Mamy nadzieję, że lokale zostaną szybko zamieszkałe. W chwili obecnej Fundacja na rzecz Rozwoju Powiatu Monieckiego dokupuje wyposażenie i sprzęty, których brakuje w lokalach.

Prowadzony jest stały monitoring zajęć organizowanych w ramach programu. Uczestnicy poszerzają swoje słownictwo i możliwości wypowiedzi w języku polskim. Dzieci uczestniczące w projekcie nadrabiają zaległości pracując z nauczycielami na zajęciach dodatkowych. Rozmowy z nauczycielami potwierdzają założenia projektowe. Dzieci stały się bardziej otwarte w szkole wśród rówieśników i bardziej pewne swoich możliwości.

SAN powstał jako pośrednie rozwiązanie mieszkaniowe dla osób, które rozwijają swoją sytuację życiowąi finansową w ramach zadania publicznego pn.: WZAJEMNIE POTRZEBNI zleconego przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów ze środków publicznych.

Na tej stronie używamy plików cookie Google, by móc świadczyć Ci usługi i analizować ruch. Informacje o tym, jak korzystasz z tej strony, są udostępniane Google. Korzystając z niej, zgadzasz się na to.