Nieformalne metody pracy z dziećmi i młodzieżą z doświadczeniami pokrzywdzenia przestępstwem!

Już jest! Broszura „Nieformalne metody pracy z dziećmi i młodzieżą z doświadczeniem krzywdzenia” autorstwa Marty Szczodrak i Jagody Idzik, pracujących na co dzień w Fundacji Sempre a Frente w Lublinie, jest dostępna w formie elektronicznej i papierowej!

„Dzieci nie umieją nazywać, tego co czują i w ten sposób nieświadomie chronią siebie. Nawet rozmowa o tym, co się wydarzyło jest dla nich przykra i często nie chcą w ogóle jej podejmować. Z tego powodu praca z dziećmi oraz młodzieżą metodami pozaformalnymi wydaje się być skuteczna i można ją stosować odnośnie do podopiecznych, w kontekście doświadczeń wszystkich rodzajów przemocy. Nieformalny czy też pozaformalny sposób pracy ogranicza do minimum konieczność mówienia o trudnych uczuciach, pozwalając jednocześnie na odreagowanie emocji w dość krótkim czasie i budowanie zaufania do bezpiecznych dorosłych oraz rówieśników.” Marta Szczodrak, Jagoda Idzik

Broszura do pobrania: https://wysokiestandardy.pl/broszury/.

Potrzebujesz naszych broszur w wersji papierowej? Napisz do nas: promocja@stowarzyszeniebonafides.pl.

Na tej stronie używamy plików cookie Google, by móc świadczyć Ci usługi i analizować ruch. Informacje o tym, jak korzystasz z tej strony, są udostępniane Google. Korzystając z niej, zgadzasz się na to.