Na czym nam zależy przygotowując podręcznik nt. standardów pomocy osobom pokrzywdzonym przestępstwem?

W 2023 roku opracowany zostanie podręcznik „Pomoc osobom pokrzywdzonym przestępstwem – standaryzacja pracy pracowników służb pomocowych jako narzędzie zwiększenia efektywności pomocy”. Podręcznik będzie dostępny jako e-book oraz w wersji papierowej.

Na czym nam zależy przygotowując tę publikację?

Po pierwsze…Zależy nam na popularyzacji wyników badań przeprowadzonych przez nas w 2021 roku. Kompleksowa i ogólnopolska diagnoza dotyczyła kompetencji niezbędnych do profesjonalnej pomocy osobom pokrzywdzonym przestępstwem oraz poziomu tych kompetencji wśród pracowników służb pomocowych.

Po drugie… Zależy nam na upowszechnieniu i popularyzacji wiedzy pomagającej rozwijać kompetencje psychologiczne i prawne konieczne w pracy z osobami pokrzywdzonymi przestępstwem, świadkami i osobami im najbliższymi.

Po trzecie…. Zależy nam na upowszechnieniu dostępu do profesjonalnego warsztatu pracy oraz praktycznych wskazówek dla pracowników realizujących zadania w obszarze przeciwdziałania przestępczości.

Po czwarte… Zależy nam na wysokim poziomie merytorycznym podręcznika! Dlatego autorami / autorkami podręcznika będą specjaliści: psychologowie, psychoterapeuci, prawnicy, osoby pierwszego kontaktu posiadający wieloletnie doświadczenie w pracy z osobami pokrzywdzonymi przestępstwem. Część z tych osób posiada doświadczenie naukowe – są to pracownicy lubelskich uczelni wyższych. Wszyscy posiadają doświadczenie zawodowe w zakresie prowadzenia działań edukacyjnych i szkoleniowych dla kadr pracujących z osobami pokrzywdzonymi przestępstwem.

 

Intensywnie pracujemy nad podręcznikiem! Obserwujcie postępy działań naszej stronie internetowej: https://wysokiestandardy.pl/podrecznik/.

Na tej stronie używamy plików cookie Google, by móc świadczyć Ci usługi i analizować ruch. Informacje o tym, jak korzystasz z tej strony, są udostępniane Google. Korzystając z niej, zgadzasz się na to.