Komunikat o działalności punktów nieodpłatnej pomocy prawnej i nieodpłatnego poradnictwa prawnego na terenie miasta Lublin i Zamość

W związku z przeciwdziałaniem zagrożeniom związanym z COVID-19, o których mowa w art. 1 i 2 ustawy z dnia 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych (Dz. U. z 2020 r. poz. 374)

LUBLIN – od dnia 13 marca 2020 r. do odwołania zawieszona zostaje na terenie miasta Lublin stacjonarna działalność punktów nieodpłatnej pomocy prawnej i nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego. Obsługa klientów w punktach, także w zakresie nieodpłatnej mediacji, nie będzie świadczona. Osoby, które chcą uzyskać pomoc prawną mogą ją otrzymać wyłącznie za pomocą środków komunikacji na odległość (telefon, e-mail, komunikator internetowy).
W takim celu należy przesłać na adres pomocprawna@lublin.eu skan podpisanego oświadczenia z wnioskiem o potrzebie uzyskania porady.
Wzór oświadczenia z wnioskiem o potrzebie uzyskania porady prawnej na odległość jest do pobrania https://lublin.eu/…/jak-zalatwic-…/nieodplatna-pomoc-prawna/
Szczegółowe informacje pod numerem telefonu: 81 466 12

ZAMOŚĆ – z dniem 16 marca 2020 roku do odwołania ulega zawieszeniu osobiste udzielanie porad prawnych i obywatelskich w Punktach Nieodpłatnej Pomocy Prawnej i Punkcie Nieodpłatnego Poradnictwa Obywatelskiego na terenie m. Zamość. Istnieje możliwość uzyskania porady za pośrednictwem środków porozumiewania się na odległość (telefon, e-mail). Warunkiem niezbędnym do uzyskania porady w ww. sposób jest wypełnienie wniosku do pobrania na stronie http://www.zamosc.pl/…/informacja-o-zawieszeniu-osobistego-… i przesłanie jego skanu na adres obywatelski@zamosc.pl.
Szczegółowe informacje pod numerem telefonu: 84 530 04 20.
ZAPRASZAMY DO KONTAKTU

 

Na tej stronie używamy plików cookie Google, by móc świadczyć Ci usługi i analizować ruch. Informacje o tym, jak korzystasz z tej strony, są udostępniane Google. Korzystając z niej, zgadzasz się na to.