Kolejna publikacja artykułu dr Katarzyny Osiak – Krynickiej

Zapraszamy do lektury czasopisma „Życie Szkoły”, a w nim artykuł Katarzyny Osiak – Krynickiej pt. “Przesłuchanie dziecka w polskim procesie karnym”.  Dowiesz się jakie są prawa i obowiązki małoletniego oraz czym jest tryb normalny, a czym ochronny przesłuchania osoby poniżej 18 r. ż. Polecamy!

O autorce:

dr Katarzyna Osiak – Krynicka – doktor nauk prawnych, asystent w Katedrze Postępowania Karnego w Instytucie Nauk Prawnych Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Pod kierunkiem prof. dr hab. Katarzyny Dudki napisała i obroniła z wyróżnieniem rozprawę doktorską pt. „Dziecko jako uczestnik procesu karnego”. Autorka ponad 30 publikacji naukowych poświęconych problematyce udziału dziecka w procesie karnym, przestępstw na szkodę dzieci a także wykorzystania metod kryminalistycznych w postępowaniu karnym, które zostały opublikowane prestiżowych czasopismach prawniczych, m.in. w „Prokuratora i Prawo” czy „Probacja”. Prowadzi zajęcia ze studentami z przedmiotów: Postępowanie karne, Postępowanie w sprawach o wykroczenia, Międzynarodowa pomoc prawna w sprawach karnych, Postępowanie karne skarbowe.  Od 2021 roku wolontariuszka w Kancelarii Adwokackiej Moniki Horny – Cieślak, gdzie zajmuje się sprawami dotyczącymi przemocy wobec małoletnich oraz kobiet.

Na tej stronie używamy plików cookie Google, by móc świadczyć Ci usługi i analizować ruch. Informacje o tym, jak korzystasz z tej strony, są udostępniane Google. Korzystając z niej, zgadzasz się na to.