Forum Przeciwdziałania Przemocy Online

Stowarzyszenie Wspierania Aktywności BONA FIDES we współpracy ze Szkołą Trenerów Progress zaprasza do udziału w Forum Przeciwdziałania Przemocy Online. \

Zapraszamy wszystkich pracowników instytucji pomocowych do wzięcia udziału w bezpłatnym Forum Przeciwdziałania Przemocy Online, w ramach którego przygotowaliśmy dla Was 12 szkoleń!

➡ Poniżej znajdziecie krótki opis szkoleń, które czekają na Was już od 27 maja 2020 roku.
➡ Szkolenia będą odbywały się na platformie Zoom – w e-mailu potwierdzającym uczestnictwo otrzymacie wszystkie potrzebne informacje oraz instrukcję, jak zalogować się do szkolenia w wybranym terminie.
➡ Zapisy już 20 maja 2020 roku od godz. 15.00 (więcej informacji na temat zapisów w oddzielnym poście).
__________________________________________

27 maja 2020 – czwartek

⏰ godz. 10.00-11.30
➡ Ewa Kalińska-Grądziel – psycholog/psychoterapeuta
➡ Skutki doświadczania przemocy i zasady pomagania osobom pokrzywdzonym.
➡ Poznasz skutki i konsekwencje doświadczania przemocy oraz zasady profesjonalnego pomagania osobom doświadczającym przemocy. Dowiesz się także jakich błędów unikać w kontakcie pomocowym.

⏰ godz. 12.00-13.30
➡ Iwona Przewor – prawnik/adwokat
➡ Dowód z zeznań świadka -narzędzie do skutecznego zatrzymania przemocy.
➡ Dowiesz się jak zachować się w sądzie / na Policji / w prokuraturze podczas składania zeznań oraz dowiesz się co i jak mówić by zeznania stanowiły istotny dowód w sprawie. Dowiesz się również, jak wygląda przesłuchanie świadka –czego możesz się spodziewać i jak reagować na trudne sytuacje. Poznasz prawa i obowiązki świadka w postępowaniu karnym.

⏰ godz. 14.00-15.30
➡ Daria Makochoń-Gziut – pedagog/osoba pierwszego kontaktu
➡ Pierwszy kontakt z osobą doznającą przemocy w rodzinie.
➡ Poznasz mechanizmy osób doznających przemocy w rodzinie w pierwszej rozmowie z pracownikiem instytucji pomocowej na temat sytuacji domowej. Dowiesz się, jakich błędów unikać w pierwszym
kontakcie z osobą doznającą przemocy w rodzinie. Poznasz sprawdzone zasady\wskazówki pierwszego kontaktu z osobą doznającą przemocy w rodzinie. Dowiesz się, jak cykl przemocy w praktyce wpływa na pracę interdyscyplinarną z osobami doznającymi przemocy w rodzinie.

⏰ godz. 16.00-17.30
➡ Ewa Kalińska-Grądziel – psycholog/psychoterapeuta, Iwona Przewor – prawnik/adwokat
➡ Przemoc psychiczna -czym jest i jak ją udowodnić?
➡ Poznasz rodzaje przemocy psychicznej i jej konsekwencje oraz dowiesz się, w jaki sposób ją udowodnić przed organami ścigania.

28 maja 2020 – czwartek

⏰ godz. 10.00-11.30
➡ Joanna Kuzawińska, Aleksandra Rutkowska – osoby pierwszego kontaktu
➡ Motywacja do zmiany podczas pierwszego kontaktu z osobą pokrzywdzoną przestępstwem.
➡ Będziesz potrafić efektywniej współpracować z osobą pokrzywdzoną. Poznasz kluczowe założenia i koncepcje stanowiące podstawy dialogu motywacyjnego oraz nabędziesz umiejętności prowadzenia rozmowy zgodnie z jego zasadami. Nauczysz się radzenia sobie z oporem pojawiającym się na linii osoba pokrzywdzona –specjalista. Nabędziesz wiedzę, jak w motywujący sposób formułować konkretne cele. Dowiesz się jak wydobywać i rozwijać wewnętrzną motywację osoby pokrzywdzonej do wprowadzenia zmiany, mimo pojawiających się często obaw lub niepewności związanych ze zmianą. Nauczysz się opracowywać z osobą pokrzywdzoną plan wdrażania w życie pożądanych zmian, za
pomocą Indywidulanego Planu Działania.

⏰ godz. 12.00-13.30
➡ Joanna Kozyra-Smółka – prawnik/radca prawny
➡ Uprawnienia pokrzywdzonego w postępowaniu karnym krok po kroku -od zawiadomienia do wyroku.
➡ Poznasz podstawowe zasady procedury karnej oraz najważniejsze uprawnienia pokrzywdzonego. Dowiesz się, jak wspomóc osobę pokrzywdzoną, aby na każdym etapie postępowania karnego mogła jak najlepiej zadbać o swoje prawa.

⏰ godz. 14:00-15:30
➡ Marcelina Romanko – prawnik/radca prawny
➡ Moi rodzice się rozwodzą –czyli sytuacja okołorozwodowa dziecka.
➡ Poznasz jakie sprawy dot. dziecka ustala sąd w toku postępowania rozwodowego. Dowiesz się, czym jest dobro dziecka w toku sprawy rozwodowej. Poznasz czynniki decydujące o ustaleniu miejsca pobytu dziecka przy jednym z rodziców. Dowiesz się, jak przekazać osobom uwikłanym w rozwód podstawowe
informacje dot. tej instytucji.

⏰ godz. 16.00-17.30
➡ Justyna Surowiec – psycholog/psychoterapeuta
➡ Jak rozmawiać z nastolatkami doświadczającymi przemocy?
➡ Dowiesz się, jak zbudować dialog dorosły-nastolatek oraz jakie informacje przekazać, aby zachęcić nastolatka do dalszej współpracy lub szukania pomocy. Dowiesz się, jakie pytania pomocne zadawać w rozmowie.

29 maja 2020 – piątek

⏰ godz. 10.00-11.30
➡ Adriana Kucmin – psycholog/psychoterapeuta
➡ „Model 3 kroków” jako narzędzie pracy z osobami pokrzywdzonymi.
➡ W trakcie szkolenia poznasz Model 3 Kroków oraz dowiesz się, z czego wynika jego wyjątkowa skuteczność. Przećwiczysz poznane narzędzie na przykładach z własnej praktyki.
Model 3 kroków jest uznanym i sprawdzonym biznesowo sposobem prowadzenia rozmowy, pozwalającym na zredukowanie ilości napięć w komunikacji. Jest pomocny zarówno w prowadzeniu dialogu z tzw. „trudnym klientem” (np. roszczeniowym), jak i z osobą w stanie silnego wzbudzenia z powodu przeżyć jakie miały miejsce w jej życiu. Pozwala usprawnić proces przechodzenia na ścieżkę
rozwiązań oraz daje poczucie psychologicznej satysfakcji obu stronom konwersacji.

⏰ godz. 12.00-13:30
➡ Marta Gryciuk – prawnik/radca prawny
➡ Izolacja sprawcy przemocy na gruncie ustawy o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie.
➡ Dowiesz się w jakim przypadkach możliwe jest nakazanie sprawcy przemocy opuszczenia lokalu zajmowanego wspólnie z pokrzywdzonym oraz jak sporządzić wniosek o nakazanie opuszczenia lokalu przez sprawcę przemocy. Dowiesz się na jakie dowody powoływać się, w tego rodzaju sprawach.

⏰ godz. 14.00-15.30
➡ Lidia Osiej-Furgała – prawnik/osoba pierwszego kontaktu
➡ Dlaczego osoby świadczące pomoc pokrzywdzonym powinny mieć “szerokie” kontakty i z kim?
➡ Poznasz instytucje, które są zobowiązane do podejmowania działań pomocowych oraz gdzie szukać informacji o instytucjach pomocowych. Dowiesz się, jak rozmawiać z policją, pracownikami socjalnymi, kuratorami i członkami zespołów interdyscyplinarnych.

⏰ godz. 16.00-17.30
➡ Iwona Ulfik-Jaworska – psycholog/psychoterapeuta
➡ Toksyczne relacje – dlaczego tak trudno się z nich uwolnić.
➡ Dowiesz się, jak rozpoznać osobę „toksyczną” oraz jakie mechanizmy manipulacji wykorzystuje, aby sprawować kontrolę nad innymi. Uświadomisz sobie, dlaczego niektórzy są bardziej podatni na wchodzenie w tego typu destrukcyjne związki niż inni. Poznasz psychologiczne konsekwencje pozostawania w toksycznej relacji oraz dlaczego tak trudno się z niej uwolnić.

Na tej stronie używamy plików cookie Google, by móc świadczyć Ci usługi i analizować ruch. Informacje o tym, jak korzystasz z tej strony, są udostępniane Google. Korzystając z niej, zgadzasz się na to.