Forum Kobiet Aktywnych Online

Serdecznie zapraszamy liderki, działaczki organizacji pozarządowych, animatorki społeczności lokalnych i wszystkie chętne kobiety do wzięcia udziału w  wyjątkowej edycji Forum Kobiet Aktywnych Online, w ramach którego przygotowaliśmy dla Was 2 ścieżki tematyczne pn.: INSPIRACJA I MOTYWACJA oraz WIEDZA I UMIEJĘTNOŚCI.

➡ Webinary i warsztaty będą odbywać się na platformie Zoom. W wiadomości potwierdzającym uczestnictwo otrzymacie wszystkie potrzebne informacje oraz instrukcję, jak zalogować się do szkolenia w wybranym terminie.
➡ Do wzięcia udziału w wydarzeniu potrzebny jest jedynie komputer z dostępem do Internetu oraz kamerką.
➡ Zapisy już 24 czerwca 2020 roku.
__________________________________________

Ścieżka I: INSPIRACJA I MOTYWACJA
Moderatorki: Iwona Przewor/ Małgorzata Czarnecka
Obsługa techniczna: Magdalena Biszkont

⏰ 10:00- 10:30
➡ Iwona Przewor
➡ Na dobry początek… jak zacząć, by wprowadzać trwałe zmiany?
Podczas spotkania dowiecie się, co działo się w Stowarzyszeniu Wspierania Aktywności BONA FIDES przez ostatnie 2 lata, odkąd nie spotykałyśmy się na Forum Kobiet Aktywnych. Poznacie także instrukcje, jak przygotować się do wprowadzania zmian w swoim życiu i w społeczności lokalnych. Dowiecie się, od jakich czynników są uzależnione zmiany w społecznościach lokalnych oraz jakie korzyści możecie uzyskać w aktywizacji własnej i środowiska lokalnego. Poznacie dobre praktyki będące drogowskazem aktywności społecznej.

⏰ 11:00 – 11:30
➡ Aleksandra Chomik
➡ Liderko, Animatorko, zacznij od siebie – w kręgu kobiecych potrzeb
Silna i spełniona liderka, to taka, która potrafi być dla ludzi, ale tego na długą metę nie da się robić bez wypalenia, nie troszcząc się o siebie. Podczas webinaru stworzymy przestrzeń, byśmy mogły spotkać się ze swoimi potrzebami i odkryć, co kryje się za trudnymi emocjami. Ola Chomik pokaże Ci, w jaki sposób możesz komunikować to, czego chcesz, by zostać usłyszaną i zrozumianą. Pokażę nam, jak zbudować strategie zaspokajania potrzeb.

⏰ 12:00 – 12:30
➡ Małgorzata Szestopałko
➡ Kiedy niemożliwe staje się możliwe, czyli o cieniach i blaskach bycia mamą dziecka niepełnosprawnego
Jak odnaleźć czas i motywację? Zadowolenie z siebie i pełną akceptację sytuacji w jakiej się znajdujemy? Jak zamienić strach i niepewność na ciekawość i życie pełnią? Na te pytania odpowie nam Małgorzata Szastopałko, mama niepełnosprawnej Uli i właścicielka pracowni plastycznej „Kącik Wytchnienia” dla mam w trudnych sytuacjach życiowych.

⏰ 13:00 – 13:30
➡ Kamila Grzywaczewska
➡ Rola KGW w przestrzeni publicznej
Na mocy ustawy z 2018 r. KGW uzyskały osobowość prawną, co otworzyło kobietom z terenów wiejskich nowe możliwości rozwoju. Jak możemy działać w ramach działalności statutowej Kół? Jaką funkcję spełnia KGW w budowaniu silnej społeczności lokalnej? Na te i inne pytania odpowie nam Kamila Grzywaczewska, Pełnomocnik Wojewody Lubelskiego do spraw Współpracy z Kołami Gospodyń Wiejskich.

⏰ 14:00 – 14:30
➡ Paulina Siewierska – Kowalczyk
➡ Siła kobiet w social mediach
Kobiety mają szczególną umiejętność budowania relacji w życiu społecznym. Zarządzanie kanałami w mediach społecznościowych to właśnie sztuka budowania relacji wokół swojej marki, swoich produktów i usług. Social Media to: konta, zdjęcia, posty, oferty, reklamy, programy, zakupy, szkolenia. Jednak to wszystko nic nie znaczy bez człowieka. Paulina Siewierska-Kowalczyk zaprasza na webinar, w którym o kobietach, ich rodzajach aktywności, oraz szansach i zagrożeniach bycia w mediach społecznościowych.

⏰ 15:00 – 15:30
➡ Karolina Suska
➡ 10+ pomysłów na prokobiece działania
Działasz na rzecz kobiet? Szukasz inspiracji? A może chcesz zrealizować społeczne lub kulturalne wydarzenie dla kobiet? Jeśli chociaż na jedno z tych pytań odpowiedziałaś TAK, nie może Cię zabraknąć na spotkaniu z Karoliną, podczas którego poznasz 10+ pomysłów na prokobiece działania.

⏰ 16:00 – 16:45
➡ Agnieszka Ścigaj
➡ Politycznie czy społecznie? Kobieta zaangażowana, kobieta skuteczna!
Czy warto angażować się w życie polityczne i społeczne? Czy mamy realny wpływ na podejmowanie kluczowych decyzji na rzecz rozwiązywania problemów społecznych? Podczas spotkania z Agnieszką Ścigaj porozmawiamy o skuteczności naszej pracy oraz działalności politycznej.

⏰ 17:00 -17:30
➡ Iwona Przewor
➡ Podsumowanie i planowanie, czyli co dalej z Forum Kobiet Aktywnych
Ustalimy to, czego potrzebujemy, by dalej wzajemnie czerpać od siebie energię do aktywności. Poznacie nasze pomysły na rozwój aktywności kobiet w województwie lubelskim. Podsumujemy przebieg Forum Kobiet Aktywnych Online.
__________________________________________

Ścieżka II: WIEDZA I UMIEJĘTNOŚCI
Moderatorka i obsługa techniczna: Małgorzata Kruszyńska

⏰ 11:00 – 12:00
➡ Małgorzata Kruszyńska
➡ “Kobieta w sieci”, czyli jak skutecznie animować środowisko lokalne w warunkach izolacji społecznej
Podejmiemy temat naszej roli w budowaniu społeczeństwa obywatelskiego w sytuacjach odosobnienia. Na warsztacie poznacie także bezpłatne narzędzia utrzymujące komunikację w zespole. Dowiecie się, jak zdalnie zarządzać zadaniami oraz projektami, a także po jakie rozwiązania warto sięgać, by utrzymać kontakt. Poznacie zestaw dobrych praktyk stosowanych w organizacjach pozarządowych, instytucjach kultury i oświaty. Otrzymacie gotowe narzędzia do pracy zdalnej w społecznościach lokalnych.

⏰ 12:30 – 13:30
➡ Małgorzata Czarnecka
➡ Jak „wygrać” projekt – o skutecznym pozyskiwaniu środków w sieci grantów
Na szkoleniu dowiesz się, od czego zacząć „przygodę” w pozyskiwaniu środków na działalność organizacji oraz jak czytać dokumentację konkursową ze zrozumieniem. Otrzymacie informacje, jak prawidłowo przygotować się do pisania projektu oraz na co warto zwrócić uwagę opracowując koncepcję projektu. Jak rozłożyć czas i siły w pisaniu? Jak uniknąć najczęstszych błędów w pisaniu projektów? Tego dowiecie się na spotkaniu z Małgosią Czarnecką.

⏰ 14:00 – 15:00
➡ Mariola Wentladt
➡ Poćwiczmy w sieci, czyli zdrowy kręgosłup online
Praca nad własnym ciałem uczy świadomości, uważności, a przede wszystkim poprawia nasze samopoczucie i zwiększa komfort życia. Na spotkaniu z Mariolą Wentladt postaramy się zniwelować napięcie powstałe w wyniku codziennego stresu i przeciążenia.

⏰ 15:30 – 17:00
➡ Iwona Ulfik- Jaworska
➡ Warsztat „Trudne emocje w relacjach”
Na szkoleniu poznasz sposoby zarządzania swoimi emocjami pod postacią 5 kroków (Formuła 5P) i różnorodność „trudnych” emocji. Pogłębisz swoją wiedzę dotyczącą cielesnych doznań związanych z przeżywaniem „trudnych” emocji oraz dowiesz się, jaką wartość i znaczenie mają „trudne” emocje. Poznasz również różne strategie oraz sposoby na odzyskiwanie równowagi emocjonalnej.

⏰ 17:30 – 19:00
➡ Magdalena Biszkont
➡ Tablice wirtualne, czyli jak się wzajemnie inspirować w sieci
Dowiesz się, czym są wirtualne tablice, do czego służą i jak z nich korzystać. Poznasz kilka narzędzi, za pomocą których będziesz mogła w sposób kreatywny tematycznie gromadzić zasoby i porozumiewać się z wybranymi osobami, motywując się wzajemnie wrzuconymi inspiracjami i pomysłami.

Ścieżka I: Jedno zgłoszenie może być równe większej ilości osób przy jednym komputerze. Na każdy webinar obowiązuje ograniczona liczba miejsc. Decyduje kolejność zgłoszeń.
Ścieżka II: Jedno zgłoszenie = jednej osobie = jednemu komputerowi na warsztacie. Na każdy warsztat obowiązuje ograniczona liczba miejsc. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Link do ankiety rekrutacyjnej:
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSd6aP3L1bmHwOqyLrT421SP0hXDuRhcwbVCZgA4VK6_xqZ6tQ/viewform

Zapraszamy!

Na tej stronie używamy plików cookie Google, by móc świadczyć Ci usługi i analizować ruch. Informacje o tym, jak korzystasz z tej strony, są udostępniane Google. Korzystając z niej, zgadzasz się na to.