Edukacja prawna w zakresie mediacji – konferencja online dla mieszkańców Miasta Zamość

Serdecznie zapraszamy do udziału w bezpłatnej konferencji online „Edukacja prawna w zakresie mediacji – konferencja online dla mieszkańców Miasta Zamość” – adresowana do przedstawicieli i przedstawicielek  organizacji i instytucji z terenu miasta Zamość oraz dla mieszkańców miasta Zamość.

Termin konferencji: 15 grudnia 2023 r.

Program konferencji:

8:00 – 8:30 Wstęp, powitanie gości, założenia Nieopłatnej Pomocy Prawnej i Nieodpłatnego Poradnictwa Obywatelskiego – r. pr. Rafał Kuźma

8:30 – 9:00 Mediacja – alternatywna forma rozwiązywania sporów – zasady prowadzenia mediacji  – r. pr. Rafał Kuźma

9:00 – 9:30 Rola prawnika w mediacji – r. pr. Rafał Kuźma

09:30-09:45 – przerwa

09:45-10:15 – Prawne aspekty postępowania mediacyjnego– r. pr. Marcelina Romanko-Skóra

10:15 – 10:45 Mediacja w postępowaniach rodzinnych – r. pr. Marcelina Romanko-Skóra
10:45-11:15 – Mediacje w postępowaniach karnych – za i przeciw – r. pr. Marcelina Romanko-Skóra

Termin konferencji: 15 grudnia 2023

PRELEGENCI:

  • RAFAŁ KUŹMA– doradca obywatelski i mediator, absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Marii Curie – Skłodowskiej. Od 2015 r. radca prawny przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Lublinie. Posiada 8-letnie doświadczenie w pracy w zakresie udzielania nieodpłatnej pomocy prawnej oraz świadczenia nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego i zwiększenia świadomości prawnej.
  • MARCELINA ROMANKO – SKÓRA– radca prawny, trener, absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Marii Curie – Skłodowskiej. Ukończyła Studium Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie. Posiada 8-letnie doświadczenie w pracy z osobami pokrzywdzonymi przestępstwem, prowadzi szkolenia wykorzystując metody warsztatowe dot. sposobów przeciwdziałania przemocy w rodzinie.

Aby zgłosić chęć uczestnictwa w konferencji należy wypełnić formularz zgłoszeniowy online.

Zadanie współfinasowane ze środków Zarządu Powiatu Miasta Zamość

Na tej stronie używamy plików cookie Google, by móc świadczyć Ci usługi i analizować ruch. Informacje o tym, jak korzystasz z tej strony, są udostępniane Google. Korzystając z niej, zgadzasz się na to.