Dostępność Spilno Lublin

Opis dostępności Spilno
Jak dotrzeć do Spilno?
Mieścimy się w kompleksie zabudowy Hali Globus przy ulicy Kazimierza Wielkiego 8, 20-400 Lublin. Wejście do Spilno znajduje się na niższym poziomie, z prawej strony budynku, od strony ulicy Tomasza Zana. Aby dostać się do Spilno, możesz skorzystać z kilku możliwości.

Możesz zjechać samochodem alejką od strony ulicy Tomasza Zana. Wjazd do alejki odgrodzony jest szlabanem, który jest uruchomiony przez ochronę obiektu. Obok alejki znajduje się chodnik. Ze względu na strome zejście, chodnik podzielony jest na szerokie stopnie. Przed wejściem do Spilno znajdują się 3 miejsca parkingowe. Nie ma wyznaczonego miejsca parkingowego dla osoby z niepełnosprawnościami. Możesz zaparkować na miejscu parkingowym, przy którym znajduje się podjazd, pozwalający na pokonanie różnicy między parkingiem a chodnikiem przed wejściem. Parking jest bezpłatny.

Możesz zejść schodami w dół. Żeby do nich dotrzeć trzeba podejść do budynku od strony ulicy Filaretów. Schody znajdują się z prawej strony budynku. Przy schodach nie ma podjazdu lub windy. Najpierw są schody betonowe prowadzące w dół. Następnie schody metalowe, którymi zejdziesz na poziom, gdzie znajduje się wejście do Spilno. Wejście oznaczone jest tabliczką.

Jeżeli chcesz dostać się w okolice Spilno komunikacją miejską najbliżej znajdują się przystanki:

  • ZUS 02 przy ulicy Filaretów. Na przystanku zatrzymują się autobusy o numerze 26, 31, 46, 154
  • ZUS 04 przy ulicy Tomasza Zana. Na przystanku zatrzymują się autobusy o numerze 14, 32, 161, 162


Wejście

Wejście jest z poziomu gruntu. Nie ma przeszkód architektonicznych. Drzwi otwierają się ręcznie. Otworzenie drzwi nie wymaga dużej siły. Drzwi mają łatwą do uchwycenia klamkę.

Do budynku możesz przyjść z psem asystującym lub psem przewodnikiem. Pamiętaj o certyfikacie psa asystującego i zaświadczeniu o szczepieniu.


Przestrzeń za wejściem
Po wejściu do budynku napotkasz kolejne drzwi. Drzwi są szklane. Na całej długości szklanej powierzchni znajdują się kolorowe, kontrastowe naklejki. Te drzwi są często otwarte. Po przejściu tych drzwi znajdziesz się w dużym pomieszczeniu.

Po prawej stronie znajduje się przestronny, otwarty pokój z miejscami do siedzenia i kuchnią oraz dwoma stanowiskami komputerowymi. Po lewej stronie znajduje się biuro osób pracujących w Spilno.

Kolejnym pomieszczeniem znajdującym się po lewej stronie, za biurem, jest pokój wyciszenia. Możesz skorzystać z tego pomieszczenia, jeśli potrzebujesz odpocząć lub wyciszyć się. Pomieszczenie jest wyposażone w wygodną kanapę, krzesła i stoliki. Możesz również skorzystać ze słuchawek wytłumiających dźwięk.

Idąc dalej korytarzem, prosto po prawej stronie znajdziesz toalety. Na końcu korytarza znajduje się szatnia, a obok toaleta dla osób z niepełnosprawnościami. Toaleta wyposażona jest w niezbędne udogodnienia, w tym alarm przywoławczy. Znajduje się tam również przewijak dla dzieci.

Z lewej strony korytarza znajduje się wejście do sal warsztatowych Spilno. Sale są przestronne, bez barier architektonicznych, dobrze oświetlone. Powierzchnie szklane są oznaczone za pomocą kolorowych, kontrastowych naklejek. W salach znajdują się miejsca do siedzenia. Drzwi do poszczególnych sal mogą być zamknięte, gdy odbywają się w nich zajęcia.

Przy wejściu do każdego pomieszczenia znajdują się kontrastowe tabliczki informacyjne zawierające tekst w czarnodruku i alfabecie Braille’a oraz piktogram.

Na wyposażeniu Spilno znajduje się pętla indukcyjna stanowiskowa. Pętla jest dostępna w biurze.

Jeżeli potrzebujesz wsparcia osoby asystującej, która na przykład pomoże w dotarciu z przystanku na miejsce, skontaktuj się z osobami pracującymi w Spilno dzwoniąc pod numer 730 248 836 lub pisząc email na adres: info.spilno.lublin@gmail.com.

Na tej stronie używamy plików cookie Google, by móc świadczyć Ci usługi i analizować ruch. Informacje o tym, jak korzystasz z tej strony, są udostępniane Google. Korzystając z niej, zgadzasz się na to.