Dobre miejsce pomocy na Lubelszczyźnie!

Miło nam poinformować, że w Lublinie powstało Centrum Pomocy Dzieciom, placówka świadcząca bezpłatną specjalistyczną pomoc dzieciom i młodzieży m.in. doświadczającym przemocy. To pierwsza taka placówka na Lubelszczyźnie i szósta w Polsce. Serdecznie gratulujemy Fundacji Sempre a Frente, dzięki której ta placówka rozpoczyna swoją działalność.

„To już tydzień od otwarcia pierwszego w Lublinie i na Lubelszczyźnie Centrum Pomocy Dzieciom. CPD to interdyscyplinarna placówka świadcząca bezpłatną kompleksową pomoc (psychologiczną, terapeutyczną, psychiatryczną, prawną) dzieciom i młodzieży do 18 r.ż. doświadczającym przemocy, zagrożonych wykluczeniem społecznym oraz ich niekrzywdzącym opiekunom, niezależnie od pochodzenia: w języku polskim, angielskim i ukraińskim. Otworzyliśmy ją po prawie trzech latach szkoleń, pracy i przygotowań, z Fundacją Dajemy Dzieciom Siłę i Miastem Lublin, jako część programu Europejskiej Stolicy Młodzieży 2023, a wyposażyliśmy w sposób przyjazny dzieciom, bezpieczny i komfortowy dzięki wsparciu IKEA Lublin. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się realizacji tej inicjatywy oraz byli z nami by świętować otwarcie! #Razempomagamywdorastaniu Działania Centrum Pomocy Dzieciom w Lublinie są finansowane ze środków: organizacji Save the Children International w ramach programu grantowego Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę, Gminy Lublin, a także w ramach projektu "Przystanek Sempre. Wsparcie psychologiczne dla młodzieży" finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię z Funduszy EOG w ramach Programu Aktywni Obywatele- Fundusz Regionalny.”

Źródło: https://www.facebook.com/SempreaFrente Tweet

Działania Fundacji na rzecz dzieci i młodzieży są nam dobrze znane. Realizujemy wspólnie inicjatywę, jaką jest wydanie w ramach naszego projektu broszury „Nieformalne metody pracy z dziećmi i młodzieżą z doświadczeniem krzywdzenia”. Autorkami tej broszury są Marta Szczodrak i Jagoda Idzik, zaangażowane w działalność Fundacji Sempre a Frente. Broszura już wkrótce będzie gotowa, nanosimy już ostatnie poprawki!

Już teraz przypominamy, że wszystkie broszury są dostępne na stronie: https://wysokiestandardy.pl/broszury/.

Mamy też jeszcze wersje papierowe broszur. Chętnie je wyślemy! Prosimy tylko o zgłoszenie na adres: promocja@stowarzyszeniebonafides.pl.

Na tej stronie używamy plików cookie Google, by móc świadczyć Ci usługi i analizować ruch. Informacje o tym, jak korzystasz z tej strony, są udostępniane Google. Korzystając z niej, zgadzasz się na to.