Co jeszcze nas czeka w Centrum Wsparcia Liderek do końca roku?

W Centrum Wsparcia Liderek do końca grudnia realizujemy szereg warsztatów i szkoleń. Oferta skierowana jest do kobiet, działających w organizacjach pozarządowych i obywatelskich, które z uwagi na intensywną działalność prospołeczną zauważają u siebie symptomy wypalenia zawodowego i aktywistycznego.
Zapraszamy!

➡ Wypełnienie formularza jest warunkiem wzięcia udziału w rekrutacji.
➡ Można wziąć udział w więcej niż jednym wsparciu. Na każde działanie obowiązuje ograniczona liczba miejsc.
➡ Ilość miejsc jest ograniczona. Jeśli zmieniły się Wam plany, prosimy o jak najszybszą informację na adres: pslominska@stowarzyszeniebonafides.pl. Pozwoli nam to na dodanie osoby z listy rezerwowej.

17.11.2021, godz. 17.00 – 20.00 –  Trudne emocje – jak świadomie zadbać o równowagę w swoim życiu? 
Podczas warsztatów poznasz sposoby zarządzania swoimi emocjami pod postacią 5 kroków. Między innymi uświadomisz sobie różnorodność „trudnych” emocji oraz odkryjesz, w jaki sposób Twoje ciało reaguje na takie emocje i doznania. Ponadto dowiesz się, jaką wartość i znaczenie mają „trudne” emocje oraz odkryjesz, co mogą nam „powiedzieć”. Dodatkowo poznasz różne skuteczne sposoby na odzyskiwanie równowagi emocjonalnej.    

Prowadzenie: 
Iwona Ulfik – Jaworska
Doktor psychologii, trener, psychoterapeuta  w procesie certyfikacji, autorka książek  i artykułów z zakresu psychologii społecznej  i wychowawczej. Od ponad 20 lat prowadzi szkolenia dla różnych grup odbiorców. Posiada doświadczenie psychoterapeutyczne w pracy z osobami w kryzysie oraz zmagającymi się  z doświadczeniem traumy (m.in. w wyniku doznawania przemocy).

18.11.2021, godz. 17.00 – 20.00, 19.11.2021, godz. 10.00 – 13.00 (konsultacje) – Strategiczne założenia budowania marki – trwałej, emocjonalnej, skutecznej
Podczas warsztatów omówimy kwestie podstawowych zasad budowania marki, realizującej faktyczne strategiczne przewagi. Zajmiemy się zagadnieniami konstrukcji strategii opartej o marketing wojujący i marketing pięciu zmysłów. W części konsultacyjnej, zajmiemy się konkretnymi wyróżnikami i przewagami każdej z Uczestniczek i jej działalności. Szkolenie nie będzie w żaden sposób oparte na standardowym schemacie. Jego ostateczny kształt zależeć będzie wyłącznie do nas i zostanie dostosowany do rzeczywistych potrzeb i oczekiwań. Celem trenerki jest zapewnienie Uczestniczkom komfortu i poczucia indywidualnego podejścia do każdego przypadku z osobna.

Prowadzenie:
Gabriela Antczak
Od 20 – stu lat przygotowuje efektywne strategie marketingowe. Na swoim koncie ma skuteczne wprowadzenia produktów i usług na rynek, poparte rekordowymi wynikami sprzedaży.  Pracuje niestandardowo. Diagnozuje firmy przekrojowo, ponieważ skuteczny marketing jest działaniem osadzonym w DNA przedsiębiorstwa i musi współpracować ze wszystkimi departamentami w firmie, a jego oddziaływanie musi być ułożone odpowiednio szeroko. Laureatka wielu nagród, m.in. tytułów: „Dyrektor Marketingu Roku” w kategorii „Wyjątkowa efektywność przy niskim budżecie”, „Sukces Roku”, „Osobowość Roku”, „Lider efektywnych kampanii marketingowych”. Ogromnym zaszczytem jest dla niej zaufanie, jakie okazało szacowne grono Praktyków Biznesu, które powołało ją na stanowisko Przewodniczącej Konwentu „Wyższej Szkoły Europejskiej im. Ks. Tischnera” w Krakowie. Lubi pisać, prowadzić warsztaty i szkolenia marketingowe. Jest autorką poradnika „Mali mogą więcej. Marketing małej firmy czyli wojna o rynek”, znajdującego się przez wiele miesięcy w TOP10 kategorii poradniki EMPIKU oraz licznych felietonów.

24.11.2021, godz. 17.00 – 19.15 – Grafik na urlopie? Warsztat tworzenia materiałów promocyjnych (praca ze swoimi laptopami) 
Warsztaty tworzenia profesjonalnie wyglądających plakatów, ulotek, dyplomów z wykorzystaniem darmowego programu online Canva. Warsztaty będą poszerzone o pigułkę wiedzy dotyczącą tego, jak pobierać legalnie z internetu (z naciskiem na zdjęcia i grafiki)    

Prowadzenie: 
Agnieszka Jarmuł 
Trenerka, animatorka. Prezeska Fundacji „5Medium” zajmującej się edukacją medialną i kulturalną. Absolwentka filologii polskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego, technikum policealnego na kierunku organizacja reklamy, studiów podyplomowych Akademia Menadżerów III sektora na Collegium Civitas oraz szkoły trenerskiej STOP. Pomysłodawczyni i koordynatorka licznych projektów edukacyjnych i kulturalnych, zarówno lokalnych, jak i ogólnopolskich. Koordynowała projekty dla takich instytucji jak: Ośrodek „Brama Grodzka Teatr NN”, Ministerstwo Spraw Zagranicznych, Stowarzyszenie Wikimedia, Centrum Edukacji Obywatelskiej, Centrum Spotkania Kultur. Prowadzi warsztaty dla młodzieży i dorosłych z zakresu edukacji medialnej, kulturalnej i obywatelskiej. Autorka materiałów edukacyjnych, konsultantka i mentorka szkolnych projektów. Członkini zespołu „Kultura 2020′′ przygotowującego aplikację finałową Lublina w konkursie ESK 2016. W 2011 r. nominowana do nagrody „Żurawie Lubelskie Wyróżnienia Kulturalne” w kategorii animator kultury. W 2019 roku otrzymała Nagrodę Okolicznościową Prezydenta Miasta Lublin za dokonania w dziedzinie upowszechniania kultury.

27.11.2021, godz. 10.00 – 16.15 – Stress code, czyli skuteczne techniki radzenia sobie ze stresem     
Podczas warsztatu, powiemy sobie o rodzajach stresu i o tym, jak stres oddziałuje na nasz organizm. Przyjrzymy się czynnikom stresogennym i sposobom na ich redukowanie lub całkowitą eliminację. Będziemy rozbrajać stare programy i zastępować je takimi, które nam służą.   Pojawi się też temat profilaktyki i konkretne techniki radzenia sobie ze stresem. Będziemy wchodzić w przestrzeń ciała, ruchu i dźwięku, tworząc poczucie spokoju, harmonii i radości.      

Prowadzenie:
Paulina Słomińska
Koordynatorka projektów, organizatorka wydarzeń kulturalnych, trenerka umiejętności psychospołecznych Absolwentka zarządzania i marketingu AGH
w Krakowie oraz Szkoły Trenerów Metrum, ukończyła różnorodne kursy z zakresu rozwoju osobistego, umiejętności psychospołecznych, praw człowieka, rozwoju organizacji pozarządowych, rozwoju samorządów, animacji społecznej, zarządzania projektami. W swoim kilkunastoletnim doświadczeniu zawodowym, koordynowała projekty edukacyjne, społeczne i kulturalne, prowadziła warsztaty
z zakresu umiejętności psychospołecznych, wspierające rozwój organizacji pozarządowych, warsztaty, podczas których wypracowywane były strategie rozwoju dla gmin oraz animowała społeczności lokalne. Przez lata skoncentrowana głownie na wspieraniu, rozwoju i aktywizacji kobiet. Zafascynowana cymatyką, prowadzi indywidualne i grupowe sesje masażu dźwiękiem bazujące na metodzie Petera Hessa.

1.12.2021, godz.  17.00 – 19.15 – Kreatywnie z nowymi technologiami, czyli jak uatrakcyjnić organizowane wydarzenia 
Warsztat tworzenia gier terenowych z wykorzystaniem smartfonów oraz tworzenia tzw. energizerów wykorzystujących nowe technologie.

Prowadzenie:
Agnieszka Jarmuł

2.12.2021, godz. 17.00 – 20.00 – Twój wewnętrzny krytyk. Jak go uciszyć i zaprzyjaźnić się ze sobą 
Podczas warsztatów uświadomimy sobie, jaki jest nasz wewnętrzny krytyk   i jak destrukcyjnie wpływa na nas. Dowiemy się także, jak można sobie   poradzić z samokrytyką. Ponadto poznamy sposoby okazywania sobie   samej troski i życzliwości, zwiększymy akceptację samych siebie oraz   wyrozumiałość wobec swoich niedoskonałości i popełnianych błędów.    

Prowadzenie 
Iwona Ulfik – Jaworska

5.12.2021, godz. 10.00 – 16.15 – Stress code, czyli skuteczne techniki radzenia sobie ze stresem     
Podczas warsztatu, powiemy sobie o rodzajach stresu i o tym, jak stres oddziałuje na nasz organizm. Przyjrzymy się czynnikom stresogennym i sposobom na ich redukowanie lub całkowitą eliminację. Będziemy rozbrajać stare programy i zastępować je takimi, które nam służą.   Pojawi się też temat profilaktyki i konkretne techniki radzenia sobie ze stresem. Będziemy wchodzić w przestrzeń ciała, ruchu i dźwięku, tworząc poczucie spokoju, harmonii i radości.      

Prowadzenie:
Paulina Słomińska

8.12.2021, 9.12.2021, godz. 17.00 – 19.15 – Majsterki!
Podczas warsztatów zmajstrujemy pufy ze skrzynek na owoce, które będziemy mogły użytkować w domu lub na balkonie/tarasie. Nasze siedziska będą wyposażone w otwierane klapy, więc będzie to dodatkowe miejsce do przechowywania różnych różności. To spotkanie, na którym będziemy szlifować, malować, wkręcać i tapicerować!   

Prowadzenie: 
Monika Czapka 
Absolwentka informacji naukowej i bibliotekoznawstwa UMCS oraz studiów podyplomowych na kierunku zarządzanie organizacjami pozarządowymi. Obecnie związana z Ośrodkiem „Brama Grodzka – Teatr NN”, gdzie pracuje jako specjalista ds. edukacji w Domu Słów. Wiceprezes zarządu Fundacji „5Medium”. Koordynatorka projektów animacyjnych i edukacyjnych takich jak: „Akademii Cyfrowych Kompetencji”, „Surferzy, czyli młodzi o bezpieczeństwie w Sieci”, „iSenior”, „Alicja w Krainie Fejsbuka”, „Kreatywni w Fotografii”, „Mobilna Warsztatownia”. Prowadząca warsztaty i webinary m.in. z zakresu nowych technologii czy DIY (zrób to sam). Laureatka nagrody „Żurawie Lubelskie Wyróżnienia Kulturalne” w kategorii „Animator Kultury”.

12.12.2021, godz. 10.00 – 16.15 –  Laboratorium kreatywności, czyli skuteczne techniki budzenia w sobie twórczego potencjału  
Podczas warsztatu przyjrzymy się naszej kreatywności i mitom towarzyszącym temu pojęciu. Poprzez techniki teatru improwizacji i konkretne ćwiczenia, będziemy rozwijać wyobraźnię i kreatywność. Będziemy wymykać się rutynie i wyskakiwać ze sztywnych ram, bo każdy
z nas może obudzić w sobie twórczy potencjał i kreować swój wymarzony świat.    

Prowadzenie: 
Paulina Słomińska

13.12.2021, godz. 17.00 – 20.00 –  Trudne emocje – jak świadomie zadbać o równowagę w swoim życiu? 
Podczas warsztatów poznasz sposoby zarządzania swoimi emocjami pod postacią 5 kroków. Między innymi uświadomisz sobie różnorodność „trudnych” emocji oraz odkryjesz, w jaki sposób Twoje ciało reaguje na takie emocje i doznania. Ponadto dowiesz się, jaką wartość i znaczenie mają „trudne” emocje oraz odkryjesz, co mogą nam „powiedzieć”. Dodatkowo poznasz różne skuteczne sposoby na odzyskiwanie równowagi emocjonalnej.    

Prowadzenie: 
Iwona Ulfik – Jaworska

15.12.2021, godz. 17.00 – 19.15 – Grafik na urlopie? Warsztat tworzenia materiałów promocyjnych (praca ze swoimi laptopami) 
Warsztaty tworzenia profesjonalnie wyglądających plakatów, ulotek, dyplomów z wykorzystaniem darmowego programu online Canva. Warsztaty będą poszerzone o pigułkę wiedzy dotyczącą tego, jak pobierać legalnie z internetu (z naciskiem na zdjęcia i grafiki)    

Prowadzenie: 
Agnieszka Jarmuł 
Trenerka, animatorka. Prezeska Fundacji „5Medium” zajmującej się edukacją medialną i kulturalną. Absolwentka filologii polskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego, technikum policealnego na kierunku organizacja reklamy, studiów podyplomowych Akademia Menadżerów III sektora na Collegium Civitas oraz szkoły trenerskiej STOP. Pomysłodawczyni i koordynatorka licznych projektów edukacyjnych i kulturalnych, zarówno lokalnych, jak i ogólnopolskich. Koordynowała projekty dla takich instytucji jak: Ośrodek „Brama Grodzka Teatr NN”, Ministerstwo Spraw Zagranicznych, Stowarzyszenie Wikimedia, Centrum Edukacji Obywatelskiej, Centrum Spotkania Kultur. Prowadzi warsztaty dla młodzieży i dorosłych z zakresu edukacji medialnej, kulturalnej i obywatelskiej. Autorka materiałów edukacyjnych, konsultantka i mentorka szkolnych projektów. Członkini zespołu „Kultura 2020′′ przygotowującego aplikację finałową Lublina w konkursie ESK 2016. W 2011 r. nominowana do nagrody „Żurawie Lubelskie Wyróżnienia Kulturalne” w kategorii animator kultury. W 2019 roku otrzymała Nagrodę Okolicznościową Prezydenta Miasta Lublin za dokonania w dziedzinie upowszechniania kultury.

17.12.2021, godz. 17.00 – 20.00 – Twój wewnętrzny krytyk. Jak go uciszyć i zaprzyjaźnić się ze sobą 
Podczas warsztatów uświadomimy sobie, jaki jest nasz wewnętrzny krytyk   i jak destrukcyjnie wpływa na nas. Dowiemy się także, jak można sobie   poradzić z samokrytyką. Ponadto poznamy sposoby okazywania sobie   samej troski i życzliwości, zwiększymy akceptację samych siebie oraz   wyrozumiałość wobec swoich niedoskonałości i popełnianych błędów.    

Prowadzenie 
Iwona Ulfik – Jaworska

Na tej stronie używamy plików cookie Google, by móc świadczyć Ci usługi i analizować ruch. Informacje o tym, jak korzystasz z tej strony, są udostępniane Google. Korzystając z niej, zgadzasz się na to.