Aktywistki bez zadyszki, czyli sztuka bycia w dobrostanie! Zapraszamy na Forum Kobiet Online!

Serdecznie zapraszamy na XII Forum Kobiet Aktywnych „Aktywistki bez zadyszki, czyli sztuka bycia w dobrostanie”. Tym razem konferencja online poświęcona będzie problemowi wypalenia aktywistycznego osób, działających na rzecz rozwoju swoich społeczności lokalnych. Wśród naszych prelegentek i trenerek znajdują się między innymi: najsłynniejsza polska psycholożka – Katarzyna Miller oraz aktorka, współzałożycielka i Prezeska Fundacji Małgosi Braunek „Bądź”- Orina Krajewska. Wydarzenie oficjalnie rozpoczyna działalność Centrum Wsparcia Liderek w Lublinie, czyli autonomicznej przestrzeni dla kobiet, której celem jest budowanie poczucia dobrostanu i równowagi poprzez działalność społeczną, rozwój i sztukę.


Zarejestruj się!

______________________________________

WEBINARY
Moderatorka: Paulina Słomińska

Obsługa techniczna: Piotr Jędruszak

 10.00 – 10.30 IWONA PRZEWOR „Czas na zmianę, czyli jak wspierać aktywność kobiet w sytuacji kryzysu własnej aktywności”
Podczas spotkania zainaugurujemy nową formę wsparcia liderek, które przeżywają w swoich aktywnościach różne kryzysy. Damy sobie prawo do bycia niedoskonałą. Wspólnie poszukamy sposobów radzenia sobie z wypaleniem w aktywności i aktywizacji społeczności lokalnych. Wyznaczymy nowe drogowskazy dla Stowarzyszenia Wspierania Aktywności BONA FIDES w związku z aktualnymi potrzebami liderek społeczności lokalnych.


 10.40 – 11.10 ORINA KRAJEWSKA „Holistyczna rozmowa o zdrowiu kobiet. Jakościowe, holistyczne życie czyli jakie? Czym właściwie jest holizm?”
Holistyczne podejście do zdrowia jest nam dzisiaj potrzebne jak nigdy, w dobie stresu i wypalenia może pomóc nam skierować uwagę ku sobie, utrzymać się w zdrowiu, a filary zdrowego stylu życia dadzą podstawę do zbudowania stabilnej rutyny dzięki której będziemy w pełni sił.


 11.20 – 11.50 KAROLINA SUSKA „Jesteś… Uwierz!”
Podczas spotkania przypomnimy sobie o… sobie. Zatrzymamy się na chwilę. Będziemy ze sobą. Porozmawiamy o tym, co dla nas cenne, o tym co nas cieszy, co motywuje i o tym co nas czasem „uwiera”. Razem poszukamy drogi „do siebie”.


12.00 – 12.30 KATARZYNA MILLER „Kobiety, nie dawajcie z siebie za dużo!”
Gdzie są granice dzielenia się sobą z innymi? Na to pytanie odpowie najsłynniejsza polska psycholożka! Charyzmatyczna, odważna, dowcipna i pogodna, ale też szczera do bólu. Psychoterapeutka z kilkudziesięcioletnią praktyką terapeutyczną w zakresie terapii indywidualnej, małżeńskiej i grupowej.


12.40 – 13.10 ALEKSANDRA CHOMIK „Dbanie o siebie: luksus, egoizm czy konieczność?”
Podczas prelekcji spróbujemy wspólnie zastanowić się czym tak naprawdę jest dbanie o siebie, jakie może mieć wymiary oraz jaki ma wpływ na nasze życie, codzienność, zdrowie oraz relacje, które tworzymy.


13.20 – 13.50 BEATA PALUSZEK „Oswoić zawstydzone korzenie”
Motywem przewodnim prelekcji będzie jej własna historia dyskryminacji ze względu na pochodzenie, uwewnętrzniony wstyd dotyczący własnych korzeni oraz cykl powrotu do domu w sobie.
„Nie wiem, jak można być dumnym z pochodzenia, tak samo jak nie wiem, jak można się go wstydzić. Żadna duma, żaden wstyd, przecież sam tego nie wybierasz.”
(Zaduch. Reportaże o obcości, Marta Szarejko)


14.00 – 14.30 MAŁGORZATA MARCZEWSKA „Uwaga EMOCJE!! Znaczenie emocji w naszym życiu”
Co to znaczy żyć w równowadze? Budować własny dobrostan i zadowolenie z życia? Jak radzić sobie w najtrudniejszych momentach? Czy to możliwe? Jak to się robi? Odpowiedzi na te pytania stają się dużo prostsze, gdy wiemy trochę więcej o naszych emocjach. Poznaj najnowsze informacje ze świata nauki, dowiedz się jak zmieniło się rozumienie emocji i mechanizmów decydujących o jakości naszego życia. Zrób update. Do czego służą emocje, jak z nich korzystać, w jaki sposób wpływają na nasz stan wewnętrzny, decyzje i zachowania. Czego potrzebujemy by korzystać z nich w pełni.

______________________________________

WARSZTATY
Moderatorka: Małgorzata Kruszyńska

 10.00 – 11.30 MARTA SIENKIEWICZ „Spotkanie w kręgu”
Wypalenie wśród kobiet – aktywistek jest złożonym procesem, gdzie doświadczenie zamykane przez lata w ciele, skutkuje zmianami poznawczymi, intelektualnymi, fizjologicznymi, rzutuje na emocje, relacje, postrzeganie siebie i świata. Każda z nas ma swoją historię i każda z nich może budować się zupełnie inaczej. Wszystkie dochodzimy jednak do tego samego momentu – sytuacji być albo nie być w organizacji. Momentu, kiedy często odchodzimy od naszych zespołów lub zupełnie odwrotnie – dodajemy sobie jeszcze więcej, by poczucie frustracji i braku sensu zabić.  Na spotkaniu popracujemy metodą kręgu, dzieląc się swoimi opowieściami. Stworzymy bezpieczną przestrzeń, by dać sobie uwagę, zrozumienie, wzmocnienie, wsparcie innych kobiet.


11:40 – 13:10 JOLANTA PROCHOWICZ „Dobrze żyć i dobrze się mieć”? – filozoficzne narzędzia pomocne w określaniu celów i nauce stawiania granic w pracy aktywistycznej
Podczas warsztatu przyjrzymy się definicjom aktywizmu, pracy oraz dobrostanu w kontekście jasnego stawiania granic i komunikowania potrzeb.


13.20 – 14.50 ALEKSANDRA CHOMIK „Wewnętrzny krytyk czy wewnętrzny opiekun?”
Podczas warsztatu przyjrzymy się naszemu dialogowi wewnętrznemu i spróbujemy usiąść obok naszego krytyka wewnętrznego, zastanowić się, czy rzeczywiście jest on naszym wrogiem. Będziemy za pomocą ćwiczeń oraz przestrzeni do dialogu go oswajać i zamieniać w wewnętrznego opiekuna.


15.00 – 16.30 MAŁGORZATA MARCZEWSKA „Uwaga EMOCJE!! Znaczenie emocji w naszym życiu”
Co to znaczy żyć w równowadze? Budować własny dobrostan i zadowolenie z życia? Jak radzić sobie w najtrudniejszych momentach? Czy to możliwe? Jak to się robi? Odpowiedzi na te pytania stają się dużo prostsze, gdy wiemy trochę więcej o naszych emocjach. Poznaj najnowsze informacje ze świata nauki, dowiedz się jak zmieniło się rozumienie emocji i mechanizmów decydujących o jakości naszego życia. Zrób update. Do czego służą emocje, jak z nich korzystać, w jaki sposób wpływają na nasz stan wewnętrzny, decyzje i zachowania. Czego potrzebujemy by korzystać z nich w pełni.


16.40 – 18.10 BOGNA GĄSIOROWSKA „Uważność jako metoda wspierająca proces radzenia sobie ze stresem i wypaleniem zawodowym”
Wypalenie zawodowe dotyka różnych grup zawodowych i społecznych a jego skutki wpływają na każdy aspekt życia. Badania pokazują, że trening uważności rozwija umiejętność skutecznego radzenia sobie ze stresem i obciążeniem psychicznym. To coraz częściej stosowana na świecie metoda wspierająca w przeciwdziałaniu wypaleniu oraz jego indywidualnym i społecznym konsekwencjom.

 

______________________________________

➡ Webinary i warsztaty będą odbywać się na platformie Zoom. W wiadomości zwrotnej uczestniczki i uczestnicy otrzymają wszystkie potrzebne informacje oraz instrukcję, jak zalogować się do wydarzeń.
➡ Do wzięcia udziału w wydarzeniu potrzebny jest jedynie komputer z dostępem do Internetu oraz kamerką.
➡  Webinary: Jedno zgłoszenie może być równe większej ilości osób przy jednym komputerze. Na każdy webinar obowiązuje ograniczona liczba miejsc. Decyduje kolejność zgłoszeń.
➡  Warsztaty: Jedno zgłoszenie = jednej osobie biorącej udział w warsztacie. Na każdy warsztat obowiązuje ograniczona liczba miejsc. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Zapraszamy!

Projekt finansowany ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021–2030.

Na tej stronie używamy plików cookie Google, by móc świadczyć Ci usługi i analizować ruch. Informacje o tym, jak korzystasz z tej strony, są udostępniane Google. Korzystając z niej, zgadzasz się na to.